Branşlarımız

Kick Boks Nedir? Kick Boksta Etkili Teknikler Ve Faydaları

Kickboks, uzak doğu sporları arasından adından sıkça söz ettiren bir savunma sporudur. Sadece savunma sporu demek çok doğru olmaz, aynı zamanda bir yarış sporudur.  Bu spor, bir çok uzak doğu sporunun karışımı olarak oluşmuştur. Hem güç, hem de gösteri bazlı bir spor dalıdır. İki dayanıklı rakip arasında yapılan müsabakalar ve egzersizlerde tekme ve yumruk teknikleri yer alır. Tekme ve yumruk atakları yer aldığı için kickboks yaparken mutlaka eldiven, dişlik ve kask kullanmanız gerekir.

Kick boks sporunda çeşitli tekme ve yumruk teknikleri yer aldığı için mutlaka eldiven, kask ve dişlik kullanılması gerekir.

 Kick Boks Sporunun Faydaları Nelerdir?

– Tüm vücudunuz belirli bir koordinasyon doğrultusunda hareket eder.

– Kilo vermenizi ve çok hızlı bir şekilde kalori yakımı gerçekleşmesini sağlar.

– Düzenli antrenman ve maçlarla yaptığınız kick boks, hem stresinizin azalmasına yardımcı olur. Hem de deşarj olmanızı sağlar.

– Yapılan savunma atakları daha hızı hareket etmenizi ve daha hızlı düşünerek hareket etmenizi sağlar.

– Spor  sayesinde kalp atışlarınız hızlanır ve bedeninize fazla miktarda oksijen girmesini sağlar. Biriken toksinler vücuttan dışarı daha kolay ve hızlı atılır.

– Kickboks antrenman ve maçlarında , bu sporu yapan birey daha fazla endorfin salgılar. Endorfin, sizi mutlu eden bir hormondur.

Gökbörü Fight Academy

Gokboru fight academy

Kick Boks Sporunun Branşları Nelerdir?

Toplam 7 kategoriden oluşur. Bu gruplaştırma şu şekildedir;

1- Light Contact,

2- Point Fighting,

3- Low Kick,

4- K 1 Rules,

5- Full Contact,

6- Kick Light ve

7- Müzikli Form.

Kickboks ta Etkili Teknikler

Kickboks sporunda el ve ayak kombiniyle yapılan çeşitli teknikler bulunmaktadır. Bu teknikleri ayırt etmek gerekirse; el teknikleri, ayak teknikleri ve sıçrama şeklinde yapılan teknikler olarak üçe ayrılır.

Kick Boks Sporuna Başlangıç Yaşı Kaçtır?

Kickboks genel olarak 7 yaşından büyük her birey için uygundur. Kısacası 7’den 70’e herkes bu sporu öğrenebilir ve tercih edebilir.  Lisans başlangıç yaşı ise 8  yaş olarak belirlenmiştir.

Kickboks sporu ülkemizin her şehrinde eğitimi verilebilen bir spor dalıdır. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde de bir ders olarak öğrencilere verilmektedir.

Kickboks Kurs Fiyatları Ne Kadar?

Kurs fiyatları alacağınız eğitim  programına göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.